Корисничка поддршка: 02 2772 272


Новости


Најчитани артикли

iPhone XR: најпродаван од Apple

И покрај високата цена, Apple минатата година најави дека iPhone X стана најпродаваниот iPhone модел по неговото претставување. Оваа година, изгледа дека корисницитe...


One Plus 6T: најновото од Oneplus

Во последните неколку години OnePlus се појави како компанија за луѓе кои сакаат телефон кој е брз, сигурен, без bloatware и поприфатлив од големите имиња од Samsung и Apple.


Samsung A9: најновото од Samsung

Samsung Galaxy A9 (2018) е прв смартфон во светот со четири камери. Главната камера има сензор од 24 мегапиксели, вториот е телефото со сензор од 10 мегапиксели, третиот е ултра-широк...


Најнови новости

Сервис: Кога се менува само екран или стакло?

Промена на стакло се врши кога е направена минимална штета на екранот и

Дознај повеќе

LiDAR Sensor: iPhone 12 Pro/Max

Новата серија на iPhone телефони, поточно iPhone 12 Pro и iPhone 12 Pro Max на задната страна имаат вградено ...

Дознај повеќе

Apple Watch: Eject Water

Како да ја исфрлите водата од внатрешноста на часовникот користејќи ја опцијата "Water Lock"

Дознај повеќе

Архива

Сервис: Батерија Samsung

Дали имаш видено како изгледа внатрешноста на една батерија на смарт телефон?

Дознај повеќе

OnePlus 8 Pro

Еден од најпобаруваните смарт телефони во последниот квартал на 2020 година.

Дознај повеќе

Роденденски Подарок: iPhone 12

Мобеликс Премиум Мобилара својот нов салон го отвори на ден 12.12.2018 година во Адора-Флатирон Станбен комплекс. По тој повод, роденденски, на ден 12.12.2020 година подарува нов неотпакуван iPhone 12.

Дознај повеќе

iPhone XR: најпродаван од Apple

И покрај високата цена, Apple минатата година најави дека iPhone X стана најпродаваниот iPhone модел по неговото претставување. Оваа година, изгледа дека корисницитe...

Дознај повеќе

One Plus 6T: најновото од Oneplus

Во последните неколку години OnePlus се појави како компанија за луѓе кои сакаат телефон кој е брз, сигурен, без bloatware и поприфатлив од големите имиња од Samsung и Apple.

Дознај повеќе

Samsung A9: најновото од Samsung

Samsung Galaxy A9 (2018) е прв смартфон во светот со четири камери. Главната камера има сензор од 24 мегапиксели, вториот е телефото со сензор од 10 мегапиксели, третиот е ултра-широк...

Дознај повеќе

Бидете во тек со новостите

Останете информирани за сите нови понуди и попусти во нашата Премиум Мобилара.